Sayfa başı maliyet anlaşması: Bu sisteme göre müşteriler, ellerindeki Konica-Minolta markalı fotokopi makinelerinin, sarf malzemesi ve yedek parça vb. gereksinimleri için ücret ödemeksizin, sadece belirleyecekleri aylık çekim hacmine göre sabit bir ücret ödeyerek, garantili bakım ve servis hizmeti alıyorlar. Sayfa başı maliyet anlaşmasının işletmelere olan yararlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Anlaşma süresince, kopyalarınızı ilk günkü kopya kalitesinde alacaksınız.
  • Anlaşma süresince sabit fiyat garantili kopya başı maliyet sisteminden dolayı tüketim malzemeleri, yedek parça ve teknik servis ücretlerinden hiçbirini ödemeyeceğiniz gibi artışlardan da etkilenmeyeceksiniz.
  • Kuruluşunuz bünyesinde çekilecek her kopyanın maliyetini bilecek ve gereğinde kullanıcıları bu konuda uyarabileceksiniz. Her ay ödediğiniz tek bir fatura ile her türlü tüketim malzemesi, yedek parça ve teknik servis siparişleri ve ödemeleri ile ilgili zaman alıcı işlerden uzaklaşacaksınız.
  • Ortalama aylık doküman giderlerinizi kolaylıkla hesaplayarak yıllık dokümantasyon bütçenizi hesaplayabileceksiniz.
  • Fotokopi makinanızda yapacağınız koyu renkli çekimlerde harcayacağınız daha fazla toner maliyetinden etkilenmeyeceksiniz.
  • Tüm tüketim malzemelerinin ödemelerini, önce ödeme sonra çekim yerine, önce çekim yapıp sonra sadece çektiğiniz kopya sayısı kadar ödeme yapacaksınız. Yapmış olduğunuz çekim sayısı kadar ödeme yapacağınızdan kuruluşunuz kasasından toplu ödemeler yapmayacaksınız.
    Dijital fotokopi makinalarının kullanımı yoluna gidildiği takdirde, yazıcı çıktılarınızı da kopya başı maliyet sistemine dahil edip çıktı maliyetinde 1’e 5 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz. Çünkü dijital fotokopi makinaları kolaylıkla bilgisayar ve network ortamlarına adapte edilip laser yazıcı, faks ve scanner olarak kullanılabilirler.